Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Parking podziemny + LPG

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arti

PostWysłany: Sro Lis 13, 2013 12:07 am    Temat postu: Parking podziemny + LPG Odpowiedz z cytatem

Witam,

może ktoś się orientuje, czy w naszych parkingach podziemnych mogą parkować auta na gaz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:15 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GCT

PostWysłany: Sro Lis 13, 2013 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę ze tak , większość osób ma gaz zainstalowany i parkuje
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 06, 2013 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że większość parkuje to nie znaczy, że można:)

W wielu przypadkach zabrania się wjazdu samochodom z gazem do garaży podziemnych. U nas oczywiście takiego zakazu nie ma, a dla większości, skoro nie ma to znaczy, że można. Kwestia tylko czy to nie jakieś niedopatrzenie, ktoś nie pomyślał i zapomniał?

Mamy czujniki, mamy wentylacje mechaniczną, ale jak ona działa to nie wiem.. wiem natomiast, że czasem wystarczy moment, żeby włączył się alarm. Co do parkowania najlepiej byłoby, żeby przed każdym takim garażem była konkretna informacja czy jest to dozwolone, czy też nie..
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sob Gru 07, 2013 1:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę ze mieszkańcy którzy kupili miejsce postojowe i posiadaja auto na gaz nagle nie przestana parkowavc w garażu . Wiszaca informacja na klatce czy znak i tak wiele nie zmieni.
Zreszta co za roznica czy auto jest na gaz , jak butla posiada aktualne atesty W każdej butli znajduje się elektrozawor i zawor zabezpieczający następnie za nim jest jeszcze dodatkowy elektrozawor w reduktorze i na końcu we wtryskach. Czyli jak auto nie jest odpalone a butla ma aktualny atest + homologacje + przegląd ze stacji diagnostycznej to nie ma możliwości na rozszczelnienie a ze zbiornika gaz się nie wydostanie.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sob Gru 07, 2013 1:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukałem na necie i znalazłem :
"Dokumentem regulującym kwestię parkowania pod ziemią jest jedynie rozporządzenie Ministra Infrastruktury dotyczące wentylacji parkingów. W tych, w których parkują samochody zasilane LPG i podziemnych musi być wentylacja "mechaniczna, sterowana czujkami niedopuszczalnego poziomu stężenia gazu propan-butan" (rozporządzenie MI z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie i jego nowelizacja z 12 marca 2009 r.)

Oznacza to, że zarządcy parkingów powinni taką wentylację zamontować, jeśli chcą być w zgodzie z prawem. Nigdzie nie jest napisane, że autom z LPG nie będzie wolno wjeżdżać na parkingi podziemne. A stosowanie zakazu wjazdu dla takich pojazdów nic nie zmieni, bo jego egzekwowanie byłyby jedną wielką fikcją. Nie wyobrażam sobie strażnika, który skrupulatnie obchodzi każdy samochód, szukając wlewu LPG. Ba, znam takie auta, w których zamontowany jest on pod zderzakiem bądź pod klapką wlewu paliwa..."

Wentylacje mechaniczna sterowana czujnikami mamy.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:15 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Nie Gru 15, 2013 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwróciło moją uwagę stwierdzenie, że jak większość coś robi to pewnie można:) Tak jak koleś który dostaje mandat bo stoi na zakazie - "Ale Panie policjancie, przecież wszyscy tu stoją"Smile

Nie mam gazu, nie interesowałem się tematem, ale jakbym miał to pewnie dopytałbym się jak to z tym u nas jest, ponieważ gdzieś już mi się zdarzyło, że przed wiazdem do garażu podziemnego był zakaz jeśli chodzi o taką instalację. U nas jak już wcześniej wspomniałem, wentylacja wydaje się zgodna z wymogami, więc prawdopodobnie można. I też zdaje sobie sprawę, że nie ma siły, aby ktoś, kto kupił miejsce postojowe nagle przestał z niego korzystać..
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: